Žij s námi, nebo zemři sám.


Milostný trojúhelník

18. září 2011 v 21:31 | Christine |  Info
Ahoj,
díky Bohu pro mne, že Fantom Opery z roku 2004 je muzikál, takže mohu text doplnit překrásnými písničkami, které napsal nepřekonatelný Andrew Loyd Webber.
Ještě než začnu... Kdo film neviděl a rozhoduje se, zda si ho má, nebo nemá pustit, upozorňuji, že je to opravdu úchvatné dílo. V rozhodování by vám také mohlo pomoci to, že Fantom má stejného režiséra jako Piráti z Karibiku, takže je předem jasné, že to je trhák. :-)


Milostný trojúhelník

Dvacetiletá Christine Daaé (Emmy Rossum) je mladá baletka v Opeře la Garniére, která není v baletním souboru moc známá, přestože její otec byl slavný švédský houslista. Christine je velice talentovaná mladá dívka, má nádherný hlas, ale bohužel není vyškolený a nikdy takto nedosáhne výšin, které by mohl zvládnout.
Krásu jejího melodického hlasu si uvědomí Erik (Gerard Butler), který se do mladé baletky zamiloval a sleduje ji "na každém kroku". Tak se dozví příběh, který Christine sdělovala své nejlepší kamarádce Meg Giryové (Jennifer Ellison). Byl to příběh, který kdysi starý Daaé vyprávěl své dceři. Byl to příběh o Anděli Hudby. Když Gustave Daaé umíral, slíbil Christine, že za ní Anděla Hudby pošle.
Erik pozná, že Christine otci plně uvěřila a aby se ke své lásce dostal, rozhodne se příběhu využít ku svému prospěchu. Promlouvá ke Christine pomocí zrcadla v její šatně, které je tajnými dveřmi do podzemní chodby, která vede k Erikově útočišti. Slečně Daaéové se představí jako Anděl Hudby a díky jeho krásnému hlasu mu Christine uvěří. Erik / Anděl Hudby / Fantom Opery začne Christinu učit zpěvu a ona je zakrátko nejlepší z celého sboru, získá dokonce roli za osiřelou přední sopranistku Charlottu (Minnie Driver).
Do Opery ten den však zavítá také vikomt de Chagny, Raoul (Patrick Wilson), Christiny dávný přítel z dětství. Navzájem se poznají a rozpoutává se příběh plný lásky, akce a šílených činů maskovaného muže, který nikdy nepoznal opravdový lidský život...
Příběh Fantoma Opery byl několikrát zfilmován. Nejúspěšnější je němá verze z roku 1925 (v hlavní roli Lon Chaney) a poté verze z roku 2004, kterou mám nejradši.

Hudba použita v článku:

1. video - All I Ask Of You (Patrick Wilson & Emmy Rossum)
2. video - Point Of No Return (Gerard Butler & Emmy Rossum)Christine
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Miss Independent Miss Independent | 18. září 2011 v 21:55 | Reagovat

Nádherný blog a úžasný článek. Verze z roku 2004 se opravdu vydařila i když ostatní jsem neviděla takže nemůžu tvrdit že tato verze je nejlepší. A milostný trojúhelník je přesný naneštěstí pro Erika to dopadlo smutně. I když na druhou stranu takhle je to snažší pro Christinu, ale co chudák Erik....:( Povedený článek a hudba je úžasná.

2 thediarystar thediarystar | Web | 19. září 2011 v 14:30 | Reagovat

Máš moc krásný blog a ty články jsou suprový...není co dodat,jen tak dál :))

3 Vennie→Tvé SBéčko:)♥ Vennie→Tvé SBéčko:)♥ | Web | 19. září 2011 v 15:59 | Reagovat

Ahojky moje SBéčko;)Děkuju za krásný komentář ráno:)Se máš,že máýš vytvárku já ji třeba už nemám,protože sem na střední:/:D Ááá,tak tos měla fajn;)Škoda,že jste nekecali o něm dýl by to bylo super:)Tak se zatím měj:)Stavím se tu zase zítra nebo ještě dnes;)Jen sem nakouknu:)

4 Vennie→Tvé SBéčko:)♥ Vennie→Tvé SBéčko:)♥ | Web | 19. září 2011 v 17:31 | Reagovat

Ahá:)Tak to máš fajn:)Ale nechtěla by jsem mít vytvarku i na střední:D Stačilo mi to těch 9let;DD Už si můžeš vyzvednout tu tvou pixelku;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama