Žij s námi, nebo zemři sám.


Život muže, jenž byl jiný

19. září 2011 v 18:30 | Christine |  Info
Ahoj,
o Erikovi bylo napsáno několik knih. První byla kniha Fantom Opery od Gastona Lerouxe, která velice detailně popisuje život Erikův, Raoulův a Christinin. Tato kniha je asi nejznámější, podle ní vznikla ostatní zpracování (filmy, divadelní hry, atd.).
Další ze známých děl o Fantomovi je například dílo Fantom, které napsala Susan Kay. Toto dílo je jiné v tom, že Susan narozdíl od Gastona popisuje celý Erikův život, který Leroux nastínil jen tak "aby se neřeklo".
Já měla šanci přečíst si ještě knihu Fantom Manhattanu od Fredericka Forsytha. Jedná se o volné pokračování muzikálu z roku 2004. :-) Tato verze je velice pěkná. Vytkla bych jen jedno. Celá kniha je vyprávěna v přímé řeči. Děj je velice zvláštní.
Erik odjíždí z Francie, postaví si vlastní Operu a stává se uznávaným člověkem, nikdy však nevychází ze své kanceláře. Erikovi přichází dopis od madame Giry.
Erik se v dopise dozvídá, že Antoinnette nevychovávala jen jeho, ale také mladého Raoula de Chagny, kterého zachránila před cikány. Raoul se však vlivem svých zranění stává neplodný. Christiny syn je tedy Erikovo dítě. Christine i Raoul to dobře ví, ale Raoul se s tím naučil žít.
Když se Erik dozvídá tuto pravdu, chce svého syna získat. Pošle pod cizím jménem dopis, ve kterém Christinu de Chagny zve do své Opery. Christine přijede i se synem... A to je to, co Erik chce.

Kniha končí scénou, kdy se Christiny syn dozvídá pravdu a má se rozhodnout, zda zůstane s otcem nebo s matkou. Po dlouhém rozhodování odchází s Erikem.Christine 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 19. září 2011 v 19:58 | Reagovat

Ahoj! :)
Mockrát děkuju za tvůj komentář, jsem ráda, že se ti u mě líbilo :) Ten design jsem nedělala já, jsem takový počítačový antitalent, takže bych to asi nezmákla :) Jestli ale budeš chtít, můžu ti poslat odkaz na stránku slečny, která mi ho vyrobila :)
Myslím, že tvůj příběh, který byl jako soutěžní povídka na achetaton.blog.cz, jsem četla, ale nejsem si tím jist, budu se na něj muset podívat. Jinak achetaton znám, je to skvělý blog a jeho autorky píšou úchvatně, ale poslední dobou jsem tam nezaznamenala žádnou aktivitu, což mě štve, protože Soumrak nad Vltavou mě fakt chytnul.
Moc děkuju za odkaz na tvůj nový blog, až budu mít trochu času, pořádně ho prolezu ;)
Měj se fajn!
BJ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama