Žij s námi, nebo zemři sám.


Fantom Opery (2004)

18. října 2011 v 7:22 | Christine |  Info
Jedna z nejkrásnějších kdy natočených verzí Fantoma Opery po vzoru knihy Fantom Opery od Gastona Lerouxe.
Emmy Rossum, Gerard Butler a Patrick Wilson je hvězdné obsazení pro tyto role. Samozřejmě, i v této filmové verzi nalezneme několik chyb, ale verze je celkově moc krásná a myslím, že ji všem, komu nevadí operní zpěv, mohu jen doporučit. ;-)Jak už jsem naznačila, hlavní postavy hraje Emmy Rossum, Patrick Wilson a Gerard Butler. Zatímco Emmy známe jako skvělou herečku i zpěvačku, Gerarda známe pouze z filmového plátna a o Patricku Wilsonovi jsem do té doby neslyšela. Všichni tři i zbytek štábu se však perfektně vytáhl a z Fantoma Opery se stal příběhem, nad kterým se můžete pousmát, nad kterým vám potečou slzy... Příběh vám zůstane navždy v srdci, pokud dokážete vnímat to, co se neděje přímo vám.

O čem je příběh?
Příběh začíná v pařížské Opeře la Garniére, kde právě probíhá veřejná dražba, deset let po příšerném požáru v budově. Hrabě de Chagny si kupuje hrací skříňku s opičkou v perském oděvu, která hraje na činely. Předmět byl nalezen v katakombách, kde žil Erik... To, jak se příšerný Fantom jmenoval, však ví z davu jen dva lidé: Hrabě de Chagny (Raoul) a madame Giryová, uvaděčka.
Když se mluví o rozbitém lustru, pomalu se dozvídáme úžasnou legendu.

"Naše dílna ho opravila.
A propojila tak, aby mohl svítit na elektřinu.
Možná dokážeme... zahnat dávného ducha, když lustr rozsívítíme."

Jak se lustr zvedá, osvětluje ztemnělou Operu a my se dostáváme do minulosti...
... V době, kdy do divadla nastupují dva noví ředitelé, Richard Firmin a Jill Andree. I oni se rychle dozvídají pravdu, když jim přijde dopis s pečetí v podobě lebky, kde je Erik vítá ve své Opeře a žádá svůj měsíční plat: 20 000 franků...
La Carlotta (Minnie Driver), přední sopranistka, už se zase vzteká, když na ni spadla opona. Z Opery rozhořčeně odchází několik hodin před představením. Na její místo tedy nastupuje mladá sboristka Christine Daaé (Emmy Rossum). Na večerní představení se tajně dostaví jak Erik (Gerard Butler), tak vikomt de Chagny (Patrick Wilson), který v Christine pozná svoji kamarádku z dětských let.

Erik žárlí a aby Raoulovi zabránil získat Christine, odvádí ji s sebou do podzemí, do svého "domu u jezera"... Christine až do té doby považuje Erika za Anděla Hudby, zde však zjišťuje pravdu, když mu sundá masku a pohlédne na jeho tvář, znetvořenou genetickou vadou, která nebohému Erikovi zničila život.

"Má tvář... Která mi vysloužila matčin odpor a děs..."

Christine tu tvář nikdy neměla vidět... Nikdy... Vždy si měla představovat Anděla. Anděla, ne Netvora! Bohužel, my ženy jsme zvědavé. Někdy jsme zvědavé až moc... Tady se ženská zvědavost rozhodně vůbec nevyplatila.
Christine se od té doby Erika děsí a když se vrátí nahoru, stýká se s Raoulem, který je jí oporou, světlem ve tmě.

Když Christine s Raoulem odjíždí z Francie - pod Erikovým svolením - ona mu vrací prsten, který jí dal při příležitosti nabídku k sňatku. Stejný prsten, společně s růží s černou stuhou, se na konci objevuje na Christiny hrobu, kam starý Raoul de Chagny pokládá hrací skříňku.
Erik tedy stále žil a jeho láska zůstala neměnná.

"Christine... I love you."

Emmy Rossum získala cenu National Board of Review za nejmladší herečku v muzikálu. V té době jí totiž bylo pouhých šestnáct let.


Gerard Butler, Emmy Rossum a Patrick Wilson
tvoří tři vrcholy osudového milostného trojúhleníku
plného obdivu, napětí - a hudby z temných hlubin...


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 19. října 2011 v 9:40 | Reagovat

FO 2004 miluju, i když je na míle vzdálený románu Gastona Lerouxe, snad kvůli té úchvatné hudbě (Andrew Lloyd Webber je vážně hudební mág) :)
Pozor, v článku často mícháš děj filmu s dějem románu, ve filmu je spousta změn (např madame Gory,...)
A vážně děj začíná deset let po požáru? Chci říct - vždyť je tam Raoul starý a Christine už po smrti!
Ale pěkný článek :)

2 Miss Independent Miss Independent | 24. října 2011 v 19:54 | Reagovat

Krásný blog a toto je moc skvělá  verze :) Miluju to obsazení a písničky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama