Žij s námi, nebo zemři sám.


Vánoce

4. prosince 2011 v 16:02 | Christine
Ahoj,
Vánoce se pomalu, ale zcela jistě blíží a my doma začínáme dnes péct cukroví. Já vím, někdo si řekne, že je to ještě brzy, vždyť je zítra teprve Mikuláš, ale my každý rok pečeme takhle a nikdy jsme si nestěžovali. :-)
Minulý rok jsme měli ve škole referáty na Vánoce ve světě... Já si vzala referát na to, jaké jsou Vánoce v Paříži. Byly tam informace o trzích... také návod na francouzskou vánoční roládu... A můj názor na to, zda i Erik slavil Vánoce...
Učitelka se mnou moc nesouhlasila, ale já jsem byla jsem názoru, že Erik Vánoce neslavil.
Nejsem krutá, to ani náhodou. Ale přemýšlím... Uvažuji. Vánoce nejsou jen o vánočním stromku, pečení... Ani o sněhu.
Vánoce nejsou jen o oslavování Ježíška - to by Vánoce třičtvrtě populace neslavila, kdyby to byl jen svátek katolíků... ! ;-) Vánoce jsou hlavně o tom, že jsou lidé spolu. Slaví svoji lásku, to, že se mají rádi a jeden je druhému oporou. Rozdávají si dárky na důkaz toho, že jsou jeden druhému vděčni.
A Erik... ? Kdo by s ním slavil? A co by vlastně slavili? Samotu... lidskou krutost... Peklo, ve kterém Erik celý svůj život byl? Kde je lidská láska... Lidská vlídnost a vděčnost? Copak Erika někdy někdo miloval? Někdo opravdu miloval? Ne... Vánoce mu jen připomínali to, na co si nikdy nechtěl vzpomenout.
Erik Vánoce neslavil. Proč ano?

A váš názor?

○ Myslíte si, že člověk, který je vyvrhel lidstva, by slavil Vánoce?
Myslíte, že bylo od lidí správné, když ho odsuzovali kvůli jeho vzhledu?
○ Věříte v Boha / Ježíška (jako že byl, ne, že nosí dárky)?
No... a... z jakého důvodu slavíte Vánoce vy?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 5. prosince 2011 v 20:47 | Reagovat

No prosím - a mně všichni tvrdí, jaká jsem závislačka! :D
Já bych nepoužívala slovo vyvrhel, spíš vyděděnec... No, když se to vezme kolem a kolem, Erik cestoval delší dobu po Orientu, kde jsou jim Vánoce šumafuk, možná k tomu přistupoval stejně tak. I když věřím, že na pověstech o tajemném fantomovi něco pravdy bude, myslím, že když se takhle přimkneme k přetvarované knižní (nebo dokonce filmové) postavě, ubíráme skutečnému fantomovi na kouzalném tajemnu, které jeho osobu obestírá, proto  se takovýhlema otázkama nezabývám...
Jestli bylo správné, že Erika odsuzovali kvůli vzhledu? Ne, správné ne, ale můžeme to někomu vyčítat? Myslím, že i když dnes fantomáčtí nadšenci tvrdí, že by s Erikem zůstali a podobně, jsou to jen plané řeči.
Nejsem křesťanka, ale věřím, že "něco víc" je - jen nevěřím tomu, že jde o Boha tak, jak nám ho líčí Bible.
(A kdo říká, že Ježíšek dárky nenosí? :D)
Já na Vánocích miluju jejich atmosféru, která dělá s lidmi divy - i ti, kdo se sotva pozdraví, si najednou přejou hzké svátky :) Akorát mě vytáčí všudypřítomnost praštěného Santy a podobných blbostí, co kazí kouzlo Vánoc

2 Delena Delena | Web | 5. prosince 2011 v 21:44 | Reagovat

Mohla bych poprosit jestli bys mi hlásla tu pro Delena: http://vd-online.blog.cz/1112/best-picture-of-ian-and-nina-or-delena-10-kolo děkuju :-)

3 Tina Tina | Web | 5. prosince 2011 v 22:11 | Reagovat

ahojky :)vitaj znova späť na blogu :)
Mohla by som ťa poprosiť o hlas?
http://fan-vampirediaries.blog.cz/1112/beautiful-design-blog-2-kolo-vyhodnoceni#komentar95745888 som tam ako Tina :)Diky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama