Žij s námi, nebo zemři sám.


Rivia

25. ledna 2012 v 6:58 | Christine
Ahoj,
nyní vám představím opět jednu věc, která nemá s Fantomem pranic společného, ale patří to mezi mé oblíbené věci. Vím,
vím, ty, co sem chodí kvůli Erikovi, teď zklamu, přestože tento mladík má také nějaké ty jizvičky na tváři... :-D Možná je to jeden z důvodů, proč se mi líbí? Hm? Nevím, možná...
Tak, právě jsem dala do článku obrázek, takže už možná někteří znalci tuší, o kom budu mluvit. Ne, není to Andrzej Sapkowski, autor tohoto mužíka v knižní verzi, kdepak. Bude to samotný Geralt z Rivie, zaklínač.
A teď popravdě: Kdo někdy četl, viděl, nebo hrál zaklínače? Já se přiznám, že já všechno, protože knihy si půjčuji v knihovnách, v počítači mám uložený seriál a já i táta hrajeme pc hru Zaklínač, ze které je obrázek Geralta. :-)

Co je vlastně zaklínač?
Zaklínač je člověk zmutovaný elixíry. Ztrácí vzpomínky, pocity, stud... A stává se neplodným. Geralt z Rivie je však jiný. Fáze proměny byly jiné než u ostatních. Má tedy pocity, stud i vzpomínky, ztrácí pouze možnost mít děti. Nabývá na síle a rychlosti.

Má Geralt díky své odlišnosti problémy?
Samozřejmě, má velké problémy. Nikdo jiný takový není, ale posměch není jediné, co mu vadí. Jeho odlišnost vadí i jemu samotnému. Dokáže vnímat bolest ostatních, s tím, že dokáže soucítit. A přitahují ho ženy, které mu, kvůli tomu že je zaklínač, nevěří. Nevěří, že může milovat.

Jak jsem se dostala k Zaklínači?
Můj táta si koupil PC hru. Hrál ji pořád, já ale nikdy neměla ráda hry, kde jsou souboje a proto jsem Zaklínače nechtěla ani zkusit. Často jsem ale chodila k tátovi na počítač, když ráno o víkendu spal, aby jsem si zahrála The sims 2, které mi na notebooku nejdou (mám problémy s dvd mechanikou). Omylem jsem překlikla na ikonku Zaklínače a zvědavost mi nedala. Nevěděla jsem si s tím rady, bylo to hodně těžké, ale úvodní video se mi moc líbilo a odpoledne jsem požádala tátu o pomoc.
Časem jsem si, poblázněná příběhem, přečetla knihy a... Propadla jsem Zaklínači. Zdaleka však ne tolik, jako Erikovi, kterého miluji navždy a nikdy, nikdy ho nic na světě nenahradí. :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 25. ledna 2012 v 13:44 | Reagovat

No a odteď sem nebudu chodit, jelikož jsi se odchýlila od fantomáckého tématu! :D :D Prosím tě, vůbec neřeš, jestli se tenhle článek bude nebo nebude líbit nám fantomákům, já jsem ráda, když si můžu přečíst, co dalšího má autorka blogu ráda :)
Já osobně počítačové hry nehraju vůbec, přijde mi to jako naprosto zbytečný požírač času, ale možná to bude jenom tím, že věčně vidím u počítače svojí ségru, jak hraje Minecraft nebo Metin a vztahuju to na všechny hry a hráče... Slyšela jsem, že ta kniha je docela dobrá a podle toho, co píšeš, vypadá Zaklíneč docela zajímavě... (Tak jako tak ale hru zkoušet nebudu, kdyby se mi náhodou zalíbila, nezbýval by mi čas na muzikálofilství a knihommolství :D)

2 Lotte Lotte | Web | 25. ledna 2012 v 15:57 | Reagovat

Já kdysi  hrála počítačové hry hodně, ale časem jsem od nich upustila, až je nehraju vůbec. Fantomáctví mi na to požírá moc času. :D

3 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 25. ledna 2012 v 18:49 | Reagovat

Ani se nedivím, občas si říkám, že celý den neděláš nic jiného, než že sedíš a slídíš, co kdo kde řekl, udělal, popřípadě neudělal :D
Proto já nemůžu být až tak informovaná - věnuju část svého času i knihám, filmům, škole  dýchání :D

4 Lotte Lotte | Web | 25. ledna 2012 v 20:53 | Reagovat

Haha, vtipné, opravdu. :D

5 Jane. Jane. | 30. ledna 2012 v 19:41 | Reagovat

Vážně, vážně chceš slyšet co na to já? Do p*dele jak je možný ku*va že my se ve všem shodneme sestro?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama