Žij s námi, nebo zemři sám.


One alive: live of newborn vampire Bree Tanner - 1. kapitola = Druhá šance

26. února 2012 v 15:07 | Christine |  Kapitolové povídky
Přináším vám kapitolovou povídku na téma Twilight ságy - ano, Upíří deníky, Ztraceni, Zaklínač a Fantom Opery, to není vše, co mě zajímá. Je toho mnohem více... Například to Stmívání.
A protože jsem četla knihu Krátký druhý život Bree Tannerové a protože Bree je jednou z mých nejoblíbenějších postav, rozhodla jsem se o ní napsat kapitolovou povídku.
Podle verze Stephenie Meyerové Bree zemřela, zabili ji Volturiovi. Jejího milého Diega zabil Riley a o Fredovi, Breeině příteli, nejsou žádné další zprávy.
V mé povídce je to ale trochu jinak... přežijí.
Dívka vyděšeně pozorovala scénu před sebou. Ti, kteří ještě před několika dny byli - nebo alespoň měli být - jejími přáteli, tu nyní padali jako figurky pod vlivem těch, které nazývali zlatookými. Třásla se strachy, ukryta mezi stromy.
Nevšimli si tě, šeptal jí v nitru slaboulinký hlásek, můžeš odejít, Bree. Můžeš utéct. Ale ne. Ona utéct nemohla. Mohla se jen dívat a hledat mezi umírajícími upíry toho svého… Diega.
Kde jsi? pomyslela si. Riley slíbil, že tu budeš… Že se tu s tebou setkám… Tak kde jsi? Proč tě nikde nevidím? Až teď jí došlo, že se jeho tělo válí možná někde úplně jinde, že ho nezabili zlatoocí upíři. Možná ho zabil Riley s . Možná zlatoocí a ta lidská dívka za nic nemohou.
Otočila se na útěk, když ji pevně chytily čtyři ledové paže. Vykřikla, ale nijak úporně se nebránila. Byla smířena s tím, že zemře stejně jako ostatní. Měla pouze dvě možnosti: utéct včas, nebo se nechat zabít. Ona si vybrala tu druhou možnost, bohužel pro ni.
Přiběhli i ostatní zlatoocí.
"Proč už jí nezabijete, Carlisle?" zavrčel plavovlasý, kterému tvář i paže zdobily jizvy a kousance, které rozhodně nevypadaly na to, že jsou původem z dnešního dne.
Druhý blonďák, Carlisle, zavrtěl hlavou, držíc Bree za paži.
"Je to jen dítě, Jaspere! Nemůžeme ji chladnokrevně zabít!" vložila se do konverzace bruneta, která držela Bree z druhé strany. Byla to asi Carlisleova přítelkyně.
Bree pohlédla na všechny zlatooké. Nevypadali tak hrozivě, jak se zdálo. Až na toho zjizveného vypadali docela příjemně.
"Prosím!" vykřikla Bree. "Prosím, nezabíjejte mě! Já… já s tím nemám nic společného! Nechtěla jsem bojovat, přísahám!"
"Já vím, žes nechtěla," odpověděl rudovlasý, který držel za pas dívku… lidskou dívku… Dívku, která objímala mladého upíra tak důvěrně, jako by vůbec netušila, co jí může udělat - a přesto šlo poznat, že je zcela v obraze.
Carlisle dívku váhavě pustil a mile se na ni usmál.
"Neublížíme ti, když slíbíš, že ty neublížíš nám. Jmenuji se Carlisle Cullen a tohle je má rodina. Má manželka Esmé, ta malá tmavovláska je Alice, ten plavovlasý mládenec vedle ní je Jasper. Ten svalovec s blondýnkou po boku je Emmett, ona se jmenuje Rosalie. Tam je Edward s Bellou Swanovou."
Bella… pomyslela si Bree. To je jediné jméno, které mi něco říká. Přítelkyně Edwarda, tedy čtenáře myšlenek. Edward se na ni zadíval a nenápadně přikývl. Samozřejmě, že věděl, na co myslí. Jak by to jen mohl nevědět?
"Jmenuji se Bree Tannerová," odpověděla váhavě. Její dětský hlas zněl křehce… s potřebou ochrany toho, komu patří. "Slibuji, že vám neublížím."
"Emmette," řekl Carlisle, "odveď Bree k nám domů a pohlídej jí. Přijdeme hned za tebou."
Svalnatý, Emmett, přišel k Bree a uchopil ji za zápěstí. Stisk měl pevnější než většina upírů, které poznala, ale nebolelo to. Rychlostí blesku s Bree přeběhl palouk a zmizel v lese. Nezbývalo jí samozřejmě nic jiného, než ho následovat, konec konců jí zachránili život, ale kdyby vzdorovala, zcela jistě by ji zabili.
Zastavili se před bílou vilou s proskleným přízemím. Tak tady zlatoocí žijí? Bree nevěřila vlastním očím. Bylo to úplně něco jiného, než polozbořený sklep, kde držel své novorozené Riley. Bylo to něco mnohem… lepšího.
"Zůstaneš tady," zavrčel Emmett. "Jestli se pokusíš utéct, zlomím ti vaz."
Jeho výhružka působila komicky, vzhledem k tomu, že skoro ještě ani nedopověděl a už sahal po televizním ovladači.
"Doufám, že ti nevadí baseball," řekl, "protože já ho zbožňuju."
Zapnul si živé vysílání baseballového zápasu a za chvíli z jeho úst vycházelo už jen nadšené povzbuzování - nebo zoufalé nadávání.
Bree si po dlouhé době připadala jako člověk. Došlo jí, že přesto že ji ještě před chvílí chtěli zabít, nemusí se jich bát. Konečně může být šťastná. Šťastná. Vzpomeň si, Bree, jaký je to pocit. Štěstí.

Kdyby vás tato povídka zaujala, dám sem ještě jednu kapitolu. Víc jich zatím nemám. :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 26. února 2012 v 16:14 | Reagovat

Musím přiznat, že Stmívání mě tak nějak netento, však víme. Celé to upíří šílení v posledních letech mi přijde trochu legrační... Edward pro mě není upír a spíš než kamarádskému upíru cullenovitému dávám přednost hraběti Draculovi... Tak jako tak se ale tvoje povídka čte pěkně, o Bree jsem něco málo slyšela, i když knihu o ní jsem nečetla (zato Stmívání atd. jo).

2 Tina Tina | Web | 26. února 2012 v 16:33 | Reagovat

veľmi pekné :) ja som tiež čítala Krátký druhý život Bree Tannerové a páčilo sa mi to :)

3 Fanta Light Fanta Light | 26. února 2012 v 17:08 | Reagovat

[1]: DRACULA! dRACULA! DRACULA!!! jóóóóóóóóó´!!!!
Neva když točíst nebudu? stmívání fakt nemusim... :-D

4 Lotte Lotte | Web | 27. února 2012 v 18:01 | Reagovat

Já Stmívání četla a bavilo mě. S Fantomem to ale tak nějak přešlo do pozadí. Ráda si znovu oživím paměť s tvojí povídkou. :)

5 Christine Christine | E-mail | Web | 28. února 2012 v 6:57 | Reagovat

[4]: A co na to říkáš? Na tu povídku. :-)

6 Delena Delena | Web | 28. února 2012 v 15:52 | Reagovat

Důležitý článek!! http://upirideniky-damon.blog.cz/1202/hodne-podstatny-clanek prosím přečti si :-)

Omlouvám se za zkopírovaný komentář

7 Lotte Lotte | Web | 28. února 2012 v 16:17 | Reagovat

[5]: Líbí se mi, opravdu. :) A i ten nápad je dobrý, mě vždycky bylo Bree tak líto, moc rychlý konec...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama